Jeśli nie próbowaliście jeszcze nigdy sił w marszach lub biegach na orientację, to imprezy organizowane przez trójmiejskie Bractwo Przygody Almanak będą najlepszą ku temu okazją. Jest to świetna rozrywka dla każdego, kto lubi las, świeże powietrze i aktywne weekendy z dziećmi (albo i bez).

Zasady są proste - na starcie dostajemy kartę do podbijania punktów oraz mapę, a na niej zaznaczone punkty, które musimy odnaleźć w terenie.  Jeśli podreptaliśmy we właściwym kierunku, znajdujemy tzw. lampion (pomarańczowo-biały) z perforatorem (dziurkaczem).  Wówczas podbijamy punkt (perforując kartę startową w odpowiedniej kratce) i pędzimy – bądź ślimaczymy się w wersji z małymi dziećmi – w kierunku kolejnego.

Na gdańskiej imprezie, na którą wybraliśmy się z Leonem, do wyboru było kilka tras - jedna dla rodzin (2,3 km), dwie dla nieco bardziej ambitnych (4 i 5 km) i jedna dla biegaczy (6,7 km).

Wybraliśmy opcję rodzinną, bo Leon był kontuzjowany, nie mógł sam chodzić, więc musieliśmy wziąć naszą przyczepkę – a trasy dla rodzin zwykle prowadzone są właśnie tak, by dać radę z wózkiem dziecięcym.

Uczestników było sporo, więc i odnajdowanie punktów było bardzo proste – wystarczyło iść zawsze w kierunku kłębiącego się tłumku, który okupował perforator na punkcie. Jeśli więc macie obawy, że moglibyście się na takiej imprezie zgubić w lesie, to na pewno podczas Gier Rodzinnych Wam to nie grozi ;)

Sama impreza zorganizowana wzorowo – mimo że zgłosiło się ponad 500 osób, obsługa startujących i finiszujących przebiegała szybciutko. Miejsce fantastyczne na niedzielne przedpołudnie: las, pełen ptactwa zbiornik retencyjny, plac zabaw w pobliżu, duży parking samochodowy oraz przystanek PKM (kolej). Do tego na mecie można było wygrać nagrodę (każdy otrzymywał kupon) lub w razie braku szczęścia na pocieszkę kupić sobie słodką watę cukrową czy spiralną frytkę.

Nam spodobało się na tyle, że już z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję - już 7 kwietnia w gdańskim Parku Reagana! 

Więcej informacji o Rodzinnych Grach Parkowych na Orientację znajdziecie tu:

https://www.parkowebno.pl/

 

Rodzinne Gry Parkowe na Orientację - Kiełpinek (24.03.)
25 marca 2019

Skontaktuj się z nami

E-mail:           kontakt@bobotrampek.pl

Tel. kom.:      +48 662 936 981

Messenger: m.me/BoboTrampek